Busto Arsizio - Palayamamay,Maria Piantanida, gledalcev 4.397, sodnika Armando Simbari, Ilaria Vagni

Imoco Volley Conegliano je osvojil svoj 9 pokal v zgodovini kluba, ki je doživel svojo 42 izvedbo. V finalu so premalagi UNET E-WORK BUST ARSIZIO s 3:0 (25:20, 25:18, 25:16) in tako osvojili svojo tretjo letošnjo lovoriko po super pokalu in svetovnem klubskem pokalu. MVP je postala izjemna Poljakinja Joanna Wolosz.

Imoco: Wolosz 3, Sylla 9, Folie 13, Egonu 18, Hill 9, De Kruijf 10, De Gennaro (L), Botezat, Sorokaite, Gennari, Geerties. Brez nastopa: Fersino, Enweonwu, Ogbogu. Trener: Santarelli.

Unet: Lowe 8, Orro 3, Bonifacio 7, Herbots 8, Washington 5, Gennari 4, Leonardi (L), Villani 3, Piccinini 2, Bici 1, Berti, Cumino. Brez nastopa: Cucco, Simin. Trener:Lavarini.

V tretjem finalu sezone za Imoco Volley Conegliano so v gosteh v PalaYamamaya, v domu lombardijskih metuljev igrale proti Unet E-Work Busto Arsizio. Trener Santarelli je v boj za tretji pokal poslal naslednjo začetno postavo: Wolosz-Egonu, De Kruijf-Folie, Hill-Sylla, prosta igralka De Gennaro. Na drugi strani mreže je Lavarini pripravil na odgovor naseldnjo postavo: Orro-Lowe (ex Pantera), Bonifacio-Washington, Herbots-Gennari, prosta igralka Leonardi.

Uvod v tekmo se začne s presenetljivom pritiskom UNETa, ki diktira ritem in drži rezultat ter povede z 5:8. Trojček Wolosz, Egonu in Hill uspejo vrniti IMOCO v igro ter izenačijo na 8:8. Lombardijke vztrajajo pri svoji agresivni igri in vnovič povedejo s 9:12. IMOCO navetaza Wolosz-Egonu uspe tudi to prednost izničiti. Tretji nalet UNETa uprizori Lowe, ki povede ekipo v +2. Obramba Imoca in protinapad Egonujeve ter blok Sylle jih privede do vodstva 19:17. Po dveh napadih De Kruijf povedejo 21:17. Odgovor UNETa je bil samo z dvema točkama, nato pa je Sylla vzame stvari v svoje roe in doseže dve točki za vodstvo 23:19. S sedmo točko Egonu v prvem nizu je IMOCO zaključil niz pri 25:20.

Drugi niz otvori naveza Egonu in Folie za vodstvo 2:1. Protinapad Hillove in blok Sylle pa je pomenil vodstvo za +3 (6:3). Sylla nadaljuje svojo igro in pri vodstvu 10:6  ustavi nasprotnikov napad že desetič na tekmi. UNET vzdržuje kontakt v igri in drži rezultat 14:9. Imoco se razigra preko Hill, zato na drugi strani vstopi Francesca Piccinini, a Imoco uspe narediti še večjo taliko na 17:9. Herbots zniža na 18:12, a je Hillova prekinila niz približevanja UNETa. Naslednji nalet UNETa je zrežirala Lowe z 21:16, ko IMOCO z menjavami Geerties, Botezat in Sorokaite uspe ustaviti nalet. Wolosz zaupa soigralki De Kruijf, ki realizira je vodstvo 23:16. Zaključek niza pa se odloči za zanesljivo Egonu, ki s svojo šesto točko v nizu zaključipri 25:18.

V naslednjem nizu je po izenačenju na 5:5 prvo vodstvo naredila Wolosz najprej z blokom in nato še z asisteno z Folie (7:5). V nadaljevanju uspešno brani Hill in napada Egonu, kar ima za posledico vodstvo Imoco za 9:6. Busto napada preko pozicije 4. Egonu zaradi težav zamenja Indre Sorokaite. Sledijo točke Sylle in Hill, ki sta povedli za +4 na 11:7. Na srečo 350 navijačev se pri rezultatu 13:10 v igro vrne Egonu. K izjemnemu rezultatu v bloku (12-1) doda svoje De Kruijf in Imoco povede 16:11. Po napadu Egonu in novem, že petem bloku, Sylle, povede Imoco z 19:12. Wolosz pokaže še 1x več zakaj je kapetanka in izbrana za MVP finala ter skupaj s soigralkami zaključi niz na 25:16.

Benečanke tako osvojijo svoj 2 COPPA ITALIA in že tretjo letošnjo lovoriko. Imenitno jim pa kaže tudi v tekmovanju na četrto lovoriko (državno prvenstvo) in peto (CEL liga prvakinj).