DL-Razporedi 2018/19

Odbojkarice Gen-i Volleya so na povratni tekmi osmine finala pokala CEV Challenge v Novi Gorici ponovno pokazale svojo moč in premagale Madžarski Vasas Obuda s 3:1 (25:14, 25:20, 20:25, 25:15).

Gen-i Volley: Kovačić 9, Zbičajnik, Perić 6, Lucas, Velikonja Grbac 15, Blažič 3, Lipicer Samec 11, Zampedri (L) , Grudina 10, Ščuka 19. Trener Vasja Samec Lipicer

Vasas Obuda: Eržen 8, Božičević, Kostelanska 13, Torok 10, Villam 1, Takagui 4, Lopes da Silva 6, Mihalz 1, Abdulazimova 6. Trener Gluszak Jakub

Odbojkarice Gen-i Volleyja, so tekmo začele odločno, kar se je takoj pokazalo tudi v visoki prednosti. Z odličnimi servisi in zanesljivo igro v bloku in  obrambi, so pri druge delnem izidu vodile za 6 točk (16:10). Z odlično igro in brez popuščanja so pred številnim občinstvom prvi niz prepričljivo dobile z rezultatom 25:14.

V drugem nizu smo v prvem delu videli podobno predstavo kot v prvem. Po prvem delnem izidu je bila prednost goriških strel prepričljivih 6 točk (8:2). V bloku in napadu sta prevladovali predvsem Velikonja Grbac in Ščuka. Do drugega delnega rezultata so Goričanke vodile več kot prepričljivo s 16:7, nato pa so gostje izkoristile rahlo nezbranost in napake domače ekipe ter zmanjšale razliko na 21:17. Do konca niza pa domače igralke niso več delale napak in drugi niz dobile s 25:20.

Tretji niz je bil najbolj izenačen in gostujoča ekipa se je uspešno prebijala skozi blok in iskala luknje v obrambi. Nekaj težav so imele domače igralke tudi na sprejemu. Madžarke so vseskozi imele rahlo prednost, ki so jo obdržale do konca tretjega niza in ga tudi dobile s 25:20.

V četrtem nizu pa so goriške strele udarile z vso močjo. Že takoj na začetku so si pridobile otipljivo prednost, ki so jo postopoma višale, pri tretjem delnem izidu je bila razlika že 20:12. Zadnjo točko za uvrstitev v četrtfinale je dosegla Lana Ščuka z neubranljivim napadom.