DL-Razporedi 2018/19

V naši zahodni sosedi, Italiji, je bil ta vikend v športni sferi močno obarvan z odbojko. V Veroni so priredili zaključni turnir pokalnega tekmovanja za pokal COPPAITALIA, kamor so se iz A1 lige uvrstile ekipe: Igor Gorgonzola Novara, Unet E-Work Busto Arsizio, Imoco Volley Conegliano in Savino Del Bene Scandicci. Tretjič v svojo zgodovini, so pokal Coppaitalija osvojile odbojkarice Igor Gorgonzola Novara.

ITA 1 pokal italija

ITA 7 Igor Gorgonzola Novara ITA 6 Unet E Work Busto Arsizio

ITA 9 finalist F4 ITA 8 finalist F3

Soborno dogajanje se je pričelo s polfinalnima tekmama pokala A1.

Igor Gorgonzola Novara – Unet E-Work Busto Arsizio 3-0 (25-22, 25-21, 25-19)

Savino Del Bene Scandicci – Imoco Volley Conegliano 0-3 (22-25, 22-25, 24-26)

V veliki finale Coppaitalia 2019 sta se uvrstili ekipi Igor Gorgonzola Novara in Imoco Volley Coneglia0no. Pred večerno finalno tekmo je bila na sporedu v popoldanskem terminu še finalna tekma Coppaitalia A2 med LPM Bam Mondovì in Canovi Coperture Sassuolo. V podaljšanem petem nizu se je zmage veselila ekipa Canovi Coperture Sassuolo 3-2 (23-25, 25-17, 25-16, 18-25, 17-15).

ITA 4 Copa A2 winner

V večernem finalu Coppaitalia A1 med IGOR GORGONZOLA NOVARA in IMOCO VOLLEY CONEGLIANO se je v Veroni zbralo več kot 4.700 gledalcev, ki so več kot dve urno finale spremljali v izjemni Samsung galaxy kulisi.

ITA 2 pokal italija2 ITA 5 Copa A1 action

IGOR GORGONZOLA NOVARA – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO 3-2 (25-22 20-25 12-25 25-22 15-12)

IGOR GORGONZOLA NOVARA: Bartsch 15, Veljkovic 11, Egonu 29, Plak 6, Chirichella 10, Carlini 1, Sansonna (L), Nizetich 2, Bici 2, Piccinini 1, Camera 1, Zannoni.  Trener: Barbolini.

IMOCO VOLLEY CONEGLIANO: Danesi 11, Fabris 21, Hill 11, De Kruijf 13, Wolosz 3, Sylla 21, De Gennaro (L), Fersino, Tirozzi. Trener: Santarelli.

MVP Samsung Galaxy A Coppa Italia di Serie A1 Femminile je postala Letizia Camera, igralka ekipe Igor Gorgonzola Novara.