Schaffhausen - BBC Arena SCHAFFHAUSEN, gledalcev 686, sodnika: Constantinidis (Ciper), Ioannidis (Grčija)

Goričanke so ob bučni podpori peščice najzvestejših navijačev v Švici pometle z mednarodno zasedno VC Kanti s 1:3 (22:25, 20:25, 25:12, 19:25). Vrata v polfinale so se na stežaj odprla. Povratna tekma v Novi Gorici bo na sporedu v sredo, 13. februarja 2019, ob 18.00 uri.

Kanti Schaffhausen: Perkovac 14, Riddle 23, Mebus 1 , Lowak 10, Guyer 4, Holaskova 10, Edberg Vieira (L), Smiljkovic, Wagner 8, Pavlovic, Klaric. Trener:Neubauer

Gen-I Volley: Kovačič 4 , Blažič T.(L), Ferlinc, Zbičajnik, Perić 2, Zaplotnik, Lukas 1 , Velikonja Grbac 9, Kolbl, Blažič P., Lipicar Samec 10, Zampedri (L), Grudina 14, Ščuka 15. Trener: Samec

Kanti je trenutno tretjeuvrščena ekipa švicarskega prvenstva, ki ima pravo mednatodno zasedbo; tri američanke, nizozemko, čehinjo, švedinjo in hrvatico. Ostalih šest ima sicer državljanstvo Švice, a najdemo tudi med njimi kakšno naturalizirano igralko. Klub ima svoj sedež in matično dvorano v Švici v Schaffhausen-u.

Uvodne točke prvega niza so bile povsem v rokah domačih igralk, ki so hitro povedle s 5:1 in pokazale kdo je domačin tekme. Goričanke nikako niso našle recepta, da bi ustavile domači VC Kanti, ki je ušel že na razliko 11:4, kjer je Vasja Samec zahteval že svoj drugi tehnični odmor in nato na 13:6. Goriške strele so le uspele prekiniti nalet domačin s svojo serijo sedmih točk in izenače na 13:13. Združeni navijači Goriških strek in Salonit Cement Boysi so videli prvo vodstvo svojih ljubljenk pri 16:17, po zaključenem napadu kapetanke Tine Lipicer Samec. Domačinke so se vrnile in vnovič povedle 22:19. Tudi ta nalet so Goričanke ustavile in z izjemno serijo šestih točk niz zaključile na 22:25.

Zaključek prvega niza je razigral Goriško ekipo, ki je v drugem nizu prvič otipljiveje povedla s 5:7 in nato z 8:12. Predvsem razigrani Ščuka in Grudina sta ob dobrem bloku prinesli ekipi tudi razliko za šest točk in na koncu ob 20:25 še vodstvo za 0:2.

VC Kanti je moral staviti vse, če si je želel ohraniti minimalne možnosti za povratno tekmo. Tretji niz so pričele silovito in ga povedle s 5:1 in 7:2. Vasja Samec z odmori in menajvami ni mogel ustaviti ritma igre in ga obrniti v korist svoje ekipe. Prednost je še samo naraščala. Domačinke so z rezultatom 25:12 znižale zaostanek v nizih na 1:2.

Odmor pred četrtim nizom je Vasja Samec izkoristil, da je igralke vnovič vrnil v igro. Niz so pričele veliko bolje in povedle s 0:3. Domačinke so uspele prvič izenačiti pri 5:5. Ob prvem domačem vodstvu 8:7 pa smo videli prvi tehnični odmor Goričank in nato izenačenje ter minimalno vodstvo gostij. Po izenačenju na 11:11 pa je bila Goriška igra vnovič podobna tisti iz drugega niza. Prednost, ki je narasla na 6 točk, so s tem ritmom igre ohranile do konca niza, ga zaključile s 19:25 in se ob svojih navijačih veselilie pomembne zmage s 1:3.

Najučinkovitejša Goriška strela je bila tokrat vnovič Lana Ščuka s 15 točkami in 39% sprejemom. Sledila ji je Tina Grudina s 14 točkami, od tega 2 asa. Pri VC Kanti je bila najučinkovitejša Riddle s 23 točkami.

Povratna tekma, ki bo določila polfinalista CEV Challenge CUPa, bo v sredo 13.02.2019 ob 18:00 uri v Novi Gorici.