DL-Razporedi 2018/19

Nova Gorica - OŠ M.Štrukelj, N.Gorica, gledalcev 300, sodnika - Novak, Tomec

Goriške strele so na zadnji tekmi rednega dela premagale Calcit volley in še enkrat več potrdile 1. mesto na lestvici. Gen-i volley : Calcit volley 3:0 ( 25:18, 25:16, 27:25 ). Posnetek tekme: https://www.youtube.com/watch?v=krSfCIa8NGM&feature=youtu.be

Gen-i volley: Kovačič 6, Blažič T. (L), Ferlinc 1, Zbičajnik2, Perič, Zaplotnik, Lucas 1, Velikonja Grbac, 6, Kolbl, Blažič P. 8, Lipicer Samec, Zampedri (L), Grudina 10, Ščuka 18. Trener: Vasja Samec Lipicer

Calcit volley: Kotnik 2, Marušič P. 4, Marušič Š., Mihalinec 5, Pogačar 1, Kostić 10, Janežič (L), Charuk 9, Kaker 7, Zorman. Trener : Gregor Rozman

Kamničanke, ki so v Gorici želele osvojiti vsaj točko, ki bi jim pomagala do neposredne uvrstitve v ½ finale so ostale praznih rok. Goriške strele so niz začele odločno in z močnimi servisi uspešno oddaljevale gostje od mreže. Z dobro postavljenim blokom, so ustavljale Kamničanke v napadu. Pri drugem delnem rezultatu so domače igralke imele vodstvo 6 točk (16:10). V napadu se je razigrala Ščuka in niz se je po 23 minutah zaključil s 25:18.

Tudi drugi niz je bil precej podoben prvemu. Kamniški ekipi nikakor ni uspelo sestaviti homogene igre, kar se je odražalo tudi na rezultatu ( 16:8). Ščuki se je v napadu pridružila še Pia Blažič, v bloku pa sta točke dodali še Grudina in Velikonja Grbac. Premoč Geni volleya je bila prevelika in niz so domače igralke dobile gladko s 25:16.

Tretji niz so bolje zažele gostje in si priigrale 6 točk razlike. Kovačić in Zbičajnik sta z neugodnimi servisi oddaljevale gostje od mreže in tako uspele zmanjšati razliko in prevzeti vodstvo. Po zahtevanem odmoru gostujočega trenerja, so gostje zopet bolj zbrano zaigrale, predvsem Kostićeva v napadu. Goriške strele so v obrambi nekoliko popustile, kar so gostje izkoristile in vodile že 23:21. Zaključne žoge niso izkoristile, kar so Goričanke kaznovale in niz dobile s 27:25.

V polfinale se je tako poleg Gen-i volley uvrstila Nova KBM, Kamničanke pa se bodo s SIP Šempetrom, Formulo Formis in Luko Koper borile v četrtfinalnih bojih.