Luka koper 2.krog

1Bliga 2.krog doma Ljutomer

kranj

Calcit II

Olomouc - športne dvorane Palacky v Olomoucu, gledalcev: 900 , sodnika Porvazník (SVK), Haas (AUT); (povzeto po VK UP Olomouc in Nova KBM Branik)

Pokal MEVZA 2019 so si doma priigrale igralke VKUP Olomouc, ki so v finalni tekmi premagale Nova KBM 3:1  (25:19, 25:17, 20:25, 25:16). Čehinje so tako po osvojenem pokalu ("ČESKEM PAHORU") v svoje vitrine postavile še drugo lovoriko sezone.

VK UP Olomouc: Kossanyiova 10, Michalikova 14, Trnkova 16, Sokolova, Kubinova 2, Košicka, Dudova (C), Kulova, Kovarova (L), Napolitano-Šenkova 1, Struškova 9, Orvošova 18. Trener: Jiri Teply

Nova KBM Branik: Mlakar 17, Kaučič 1, Dobaj (L), Bračko 6, Bezsonova 10, Najdič 3, Kočar (C), Sobočan 9, Pintar 3, Blagne (L), Fijok-Lorber 11. Trener: Samo Miklavc (statistika: MEVZA)

MEVZA 2019 4

Glede samega kraja organizacije FINAL 4 srednjeevriopskega pokala MEVZA se je precej zapletlo in pisalo. MEVZA je najprej na Facebooku sama objavila, da bo FINAL 4 23.02.-24.02. Tedaj še ni bilo objavljenjega organizatorja. Nato je Madžarski klub BEKESCSABAI ROPLABDA SPORTEGYESULET objavil poster ogranizacije za 09.-10. marec. Kasneje sta MEVZA in VK UP Olomouc objavila organizatorja Češki klub VK UP Olomouc in razpored dogajanja. Tik pred samim turnirjem pa je bilo objavljeno, da se odigra le finalna tekma in da ekipi BRSE in HAOK Mladost Zagreb ne bosta nastopila. Pa se bomo na tej točki ustavili in se osredotočili na tekmo.

Fotografija osebe BRSE.  Fotografija osebe Odbojkarica.si.

Nasprotnika sta sicer dobra in stara znanca iz evropskih parketov. Vsaj emocionalno in rezultatsko gledano so bile igralke VK UP Olomouca zagotovo v prednsoti. V tej sezoni so namreč na svoje klubske police postavile že lovoriko pokalnega prvaka. Ob tem pa so zaključno tekmo MEVZA odigrale v domači dvorani. Mariborčanke so bile v pokalu druge, so pa direkrno uvrščene v polfinale državnega prvenstva.

V rahlo nervoznem in uravnoteženem začetku prvega niza sta se finalista izmenjavala v vodstvu. Domačinke so prvič občutneje povedle s 16:12. Bankirke so se vrnile, a niso uspele izenačiti in povesti. Domačinke so niz zaključile z 25:19 in povedle z 1:0. Domačinke so v naslednji niz vstopile bolje in povedle s 5:2. Bankirke so sicer nalet ustavile in znižale na 9:8, a je sledila zopet serija domačih treh točk in vodstvo 12:8. Po rezultatu 19:15 je sledil še en pritisk olomučank, ki jim je prinesel vodstvo  23:15 in nato zaključek niza na 25:17 in vodstvo z 2:0.

Tudi naslednji niz so povedle domačinke z 8:4 in nato še 11:6, kar je dalo domačim upanje, da bo finale hitro zaključen. Mariborčanke so najjrej izenačile na 12:12, ter nato povedle z 14:16. Domačinke niso bašle recepta, da bi ustavile nalet bankirk, ki so v tem delu igre odigrale res dobro. Vodstvo se je le še stopnjevalo. Ob bloku Ele Pintar so varovanke Sama Miklvca niz zaključile na 20:25 ter znižale na 2:1 v nizih.

Kot da gledamo ponovitev začetka tretjega niza, so domče igralke zopet prepričljivo povedle; po 4:2 z kar 9:4. Bankirke se v tem delu tekme niso uspele vrniti v igro. Tudi začetni udarec ni bil dovolj dober, da bi domačinkam otežile razvoj igre in zaključevanje napadov. Razlika se je samo še večala; po 13:6 so domčinke niz zaključile z 25:16 in se veselile zmage 3:1 ter svojeva prvega naslova MEVZA prvakinj.

MEVZA 2019 3 MEVZA 2019 1

Izjava PR VK UP Olomouc, Adam Fritscher:"Veselili smo se dvodnevnega odbojkarskega praznika, ko naj bi se nam pridružile štiri najboljše ekipe tekmovanja, a dva od njih se nista pojavile z nami zaradi nepojmljivih razlogov. Končno sta se v finalu srečali prva in druga ekipa pokala MEVZA, tako da je bil logični vrhunec, a za nas kot organizatorje je bil to velik zaplet, « so domačini komentirali kaos zadnjih dni.

Izjava trenerja VK UP Olomouc, Jiri Teply: »Prvi niz je bil pomemben. V njem smo zelo dobro igrali in koncentrirana predstava ni dopustila, da bi se naši nasprotniki razigrali. V drugem nizu se je naša predstava nadaljevala, vendar smo nekoliko podcenili sredino tretjega niza, gostje so se razigrali in igra je bila še bolj dramatična. Na srečo smo se vrnili k tempu in naredili igro na zmagovalni konec. Po četrtfinalu evropskega CEV pokala in zmagi češkega pokala je to za nas še en velik uspeh, ki ga zelo cenimo".

Izjava pomočnika trenerja Nova KBM Branik, Žiga Kos: “Odigrali smo slabo tekmo. S servisom nam ni uspelo nasprotnika oddaljiti od mreža, kar je njim omogočilo lažjo igro v napadu. Pred nami je kar nekaj dela, saj nas čez slabe tri tedne čaka vrhunec sezone, ki ga moramo oddelati veliko bolje."