Dvorana VŠD Hoče, gledalcev 200, sodnika Perčič Dejan, Jovanovič Dejan.

Na prvi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva za ženske so bile odbojkarice Sip Šempetra boljše od Formule Formis, s 3:2 (22:25, 25:16, 26:14, 18:25, 15:8).

Formula Formis: Bavdaž 1, Milosavljević 2, Sešel (L), Ajnihar 3, Ertl, Vovk 17, Košenina 12, Džaković 23, Šalamun, Pravdič (L), Štampar 6. Trener: Iztok Kšela.

Sip Šempeter: Rituper, Božič, Božič 3, Praunseis 12, Podbregar, Forštnarič 12, Žnidar, Vrhovnik 13, Lekše 15, Lakovšek 15, Mazej (L). Trener: Beno Božič.

"Mislim, da smo tokrat padli na psihološki ravni. Po dobrem začetku smo popustili in pustili nasprotnicama, da so se razigrale in nas v tekmi velikih nihanj premagale z odlično igro v obrambi. Mi pa smo nehali pritiskat s servisom, naredili veliko tehničnih napak, ter padli tudi v disciplini v polju. Prepričan sem, da smo sposobni prikazati dosti boljšo igro in to bomo morali narediti že v sredo," je bil po tekmi razočaran domači strateg Iztok Kšela.

Čeprav so njegove izbranke dobile prvi niz s 25:22, so v nadaljnjih dveh povsem popustile, tako da so gostje dobile niz na 16. in 14. točki. Rogožanke so zatem vendarle strnile vrste, dobile četrti niz, a s to ni bnilol dovolj, da bi ustavili razigrane Šempetranke. Te so v zadnjem, odločilnem, petem nizu povedle s 5:0, kar je bilo dovolj, da so si pred povratno tekmo, ki bo to sredo v šempetru, priigrale dobro izhodišče za preboj v polfinale.