Luka koper 2.krog

1Bliga 2.krog doma Ljutomer

kranj

Calcit II

Budimpešta - Folyondar, gledalcev 800, sodnika: Halász T., Z. Kiss. (avtor: Vasas Obuda)

Tretja tekma finala Madžarskega državnega prvenstva v Ekstra ligi  za ženske je bila odigrana minuli peter v Budimpešti. Ekipa Vasas Obuda, v kateri igra tudi korektorica Slovenske reprezentance, Darja Eržen,  je po dvet testnih zmagah s 3:2 tudi v tretji tekmi premagala aktualne pokalne prvakinje Fatum-Nyíregyháza. Tokrat je Vasas v svoji dvorani slavil prepričljivo s 3:0 (25:11, 25:14, 25:22).

Vasas: DÉKÁNY BERNADETT 14, AYSHAN ABDULAZIMOVA 9, ANA TIEMI TAKAGUI 2,TÖRÖK KATA 13, NURIA LOPES DA SILVA 4, MÁRIA KOSTELANSKÁ 8. Csere: NIKOLINA BOZICEVIC (liberó), valamint JUHÁR DALMAMIHÁLY DORKAAMBROSIO MELANI,VILLÁM LILLADARJA ERZENDURST ANNAPANAGIOTA DIOTI, BOROS RÉKA, MANNINGER LUCA. Strokovni štab: JAKUB GLUSZAK trener, KŐNIG GÁBOR  pomočnik, DIENES CSILLA maser, KLECZLI CSABA statistik, KISS DÁNIEL fitnes trener, TAKÁCS KINGA fizioterapevt, DR. ZSÁRY ANDRÁS vodja ekipe, KOVÁCS GÁBOR tehnični direktor, SARLÓS MÁRTON izvršni direktor.

Nyíregyháza: White 2, Francesco, Mayfield 9, Kalicanin 6, Varga 6, Brisebois 10. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Matic, Szabó L. 1. Vezetőedző: Hollósy László

Razvoj rezultata. I niz: 4: 0, 6: 6, 16: 8, 20:10, 24:11. II. niz: 11: 0, 14: 6, 20:10, 24:12. III. niz: 0: 1, 7: 4, 10:10, 14:14, 18:16, 22:18.

28.04. VsasObdul

Gostje niso čutile poraza pred dvema dnevoma, kapitalisti pa so začeli igrati v ekstazi. Po 4: 0 se je Fatum izenačil pri šestih, a kmalu je bil 16: 8. To je resnično šokiralo goste, ki so v tem setu dosegli skupno samo 11 točk (25:11)… Drugi niz so domačinke izjemno pričele in povedle z  11: 0, kar je pomenilo tudi, da se je set komaj začel in je bil že skorajda odločen. Vasas ne ponuja take možnosti, da bi tako veliko prednost izpustil iz rok. Kljub temu, da so odbojkarice Fatuma uspele nekoliko nadoknaditi, a je praktično v tem nizu bila zadeva odločena. Na koncu niza je Kata Török naredila s svojo točko še piko na  i (25:14).

V tretjem nizu je Fatuma najprej povedla z 0:1. Nato gledamo bolj izenačeno igro, kjer uspejo domačinke povesti za 3  točke, a so gostje izenačile na zadnje na 14:14 ter nato zaostajale le za dve točki z 18:16, kar je kazalo na zanimivo končnico in vrnitev Fatuma. Toda Vasas  je ustavil nalet gostij in ob koncu niza je Silva s paralelo zaključila tekmo na  25:22. S tem je Vasas po letu 2013 ponovno zmagal domače državno prvenstvo.

Jakub G Extendedak (trener Vasas): - Zelo sem zadovoljen, ker imamo dobro sezono. Zelo smo se trudili, da bi osvojili prvenstvo, ponosen sem na dekleta. Igrali smo zelo mirno, osredotočeno in samozavestno, to je bilo pomembno, saj je Nyíregyháza od prvega trenutka čutila, da smo dobri in začeli delati napake. Na podlagi rezultatov bi lahko rekli, da je bila svetlo ujemanje, vendar ne verjamem.

László Hollósy (trener Fatuma): - Najprej cenim Vasas, in drugič, neizmerno sem ponosen na svojo ekipo, tako v finalu kot na madžarskem pokalu in finale prvenstva. To je treba obravnavati na mestu, to je nadčloveški rezultat. Naš cilj v naslednjem letu je še težje delo in zamuditi manjkajoče zlato prvenstvo.