Fotografija osebe Žok Ljutomer.

Fotografija osebe Tomaž Kušar.

Fotografija osebe OK Luka Koper.

Fotografija osebe OK Prevalje.

V 2. krogu 1. A DOL za ženske sta se ob 17. uri pomerili domača ekipa OK Formis in gostujoča ekipa ATK Grosuplje. Tekma se je končala v prid gostij, z 1:3, (20, -17, -21, -15).

Športna dvorana  VŠD Hoče, 19. oktober 2019, gledalcev 100, sodnika: Stropnik Klemen in Valentar Bernard

OK Formis: Keglevič (5)(C), Bavdaš (1), Halužan Sagadin(18), Godec (9), Vočanec (4), Gradišnik Klanjšček (11), Štamper (16), Pravdič (14)(L), Šalamun (17), Zupan (8)(L), Detiček (10), Ertl (6), trenerja: Dušan Jesenko in pomočnik Sebastijan Zorenč.

ATK Grosuplje: Pravič (3), Habjan (4), Kogelnik (5), Trunkelj (6), Kobilica (7)(L), Kukman N. (10), Kukman I. (11), Ahlin (12)(C), Lenart (14), Mijoč (16), Pucelj (18), trener: Krakar Simon in pomočnik Pucelj Rok.

Prvi niz se je pričel z vodstvom domače ekipe z 12:8, tudi v nadaljevanju pa so varovanke Dušana Jesenka z odličnim napadom in servisom ohranjale vodstvo. Prvi odmor je pri zaostanku z 10:15 zahteval gostujoči trener Simon Krakar, po prekinitvi so se njegove varovanke pobrale in ATK Grosuplje se je približal na dve točki zaostanka (18:16). Niz se je končal z zmago domačink s 25:20.

V drugem nizu je ekipa Formisa povedla s 3:0, vendar so gostje hitro izenačile na 3:3. Do desete točke sta bili ekipi tudi rezultatsko povsem poravnani. Šele nato so gostje iz Grosupljega poskrbele, da se je razlika v njihovo korist začela povečevati. Gostujoče odbojkarice so proti koncu niza vodstvo še povečevale ter se veselile prepričljive zmage z rezultatom 17:25.

Tretji niz se je pričel podobno kot drugi, gostje so z napadalnim servisom povedle z 10:7. Vendar se mlade domačinke niso predale in s petimi zaporednimi točkami zaostanek zmanjšale na dve točki ter se pri 14:16 povsem približale Dolenjkam. Starejše in izkušenejše Grosupeljčanke niso dovolile presenečenja in so niz dobile s štirimi točkami naskoka, s 25:21.

Gostje so bile bolj odločne tudi v četrtem nizu, saj so vseskozi narekovale tempo, četudi so domačinke na trenutke prikazale dobro igro v napadu in obrambi. Z odhodom na klop poškodovane Naje Šalamun pa so gostje povsem prevzele pobudo na igrišču in tekmo varno pripeljale do konca v svojo korist.