Fotografija osebe Tomaž Kušar.

Fotografija osebe OK Luka Koper.

Fotografija osebe OK Prevalje.

Dvorana Lukna, Maribor, Gledalcev: 200

V 3. krogu 1. DOL za ženske sta se srečali ekipi Nova KBM Branik in SIP Šempeter. S 3:0 (12, 14, 22) so bile uspešnejše gostiteljice, ki jih jutri v Mariboru čaka že obračun z Mladostjo v srednjeevropski ligi.

NOVA KBM BRANIK: Milošič, Košenina 7, Pahor, Dobaj, Bračko 9,  Stojiljković 3, Šijanec 1, Kramberger, Sobočan 11, Ramić, Pintar 15, Galić, Lorber Fijok 8, Krajnc; trener Radovan Gačič.

SIP ŠEMPETER: Rituper, Božič M. 1, Črnila 3, Praunseis 5, Žnidar 5, Banko, Božič M., Lekše 5, Mazej, Lakovšek 6; trener Beno Božič.

Odbojkarice Nove KBM Branika so se prvič v novi sezoni predstavile domačim navijačem v dvorani Lukna, po pričakovanjih pa so upravičile vlogo favoritinj in slavile 3:0 v nizih. Že v uvodnem nizu so kljub številnim kadrovskim spremembam z ekipno predstavo nadigrale ekipo SIP Šempetra, ki je storila precej napak. Kljub polminutnim odmorom pri izidu 1:6 in 2:10 gostujočemu trenerju Benu Božiču ni uspelo prebuditi svojih varovank, tudi v nadaljevanju pa Mariborčanke niso popuščale.

Domačinke so po zmagi v prvem nizu s 25:12, v drugega krenile precej ležerno. S tremi zaporednimi zgrešenimi servisi so gostjam omogočile hiter priključek, tudi v nadaljevanju pa so bile Šempetranke, tudi zavoljo učinkovitejše igre v napadu, enakovreden nasprotnik. A le do izida 11:11, ko je vajeti v roke prevzela Ela Pintar. Z odličnimi servisi je povsem razorožila SIP Šempeter, ob pomoči soigralk v napadu pa so bankirke nanizale kar 11 zaporednih točk in na koncu slavile s 25:14.

Tudi v zadnjem nizu so si igralke Nove KBM Branika hitro priigrale nekaj točk naskoka, a borbene gostje so sredi niza uspele izenačiti na 14:14. Novi trener domačink Radovan Gačič je bil prisiljen zahtevati prvi timeout na tekmi, navodila pa so očitno pomagala, saj so si  njegove varovanke hitro priigrale tri točke prednost 19:16. Slednje več niso izpustile iz rok, z izidom 25:22 pa so si priigrale prvo zmago pred domačimi navijači.

Radovan Gačič: "Glavni cilj je bil, da maksimalno pristopimo k tekmi in držimo visok ritem skozi celo tekmo. Videli smo, da smo boljša ekipa, vendar je potrebno v prihodnje tako igro držati skozi celo srečanje."