Fotografija osebe Tomaž Kušar.

Fotografija osebe OK Luka Koper.

Fotografija osebe OK Prevalje.

Dvorana OŠ M.Štrukelj, N.Gorica, gledalcev 150, sodnika: Ortl, Vrenko.

Odbojkarice ATK Grosuplje so se v novi Gorici razveselile zmage s 3:2 (-19, 22, -23, 22, 13) proti ekipi Gen-i Volley.

GEN-I Volley: Sillah , Ferlinc 6, Goršek 10, Velikonja Grbac 10, Spanou 25, Forštnarič 3, Mikl (L), Kovač 19, Blažič T. (L), Leban 2, Jovanović 2, Žigon 1. Trener:  Tilen Kozamernik

ATK Grosuplje: Pucelj 19, Pavič 19, Trunkelj 1, Kobilca, Kukman N. 3, Kukman I. 8, Ahlin 8, Čotar , Lenart 2, Čož 3, Mijoč 19,  Kogelnik, trener: Simon Krakar

Prvi niz so bolje začele domače odbojkarice, ki so z dvema asoma Anne Spanou in dvema točkama Sare Kovač povedle s 7:3. Rezultat je bil prvič izenačen na 14. točki, nato pa je po asu Kovačeve prednost domačink znašala 4 točke (18:14). Odbojkarice Grosupljega so se poskušale približati, a jim ni uspelo. Niz je zaključila Mirta Velikonja Grbac z blokom (25:19).

Začetek drugega niza je bil bolj enakovreden, izid je bil dvakrat izenačen (3:3, 7:7), zatem so gostje povedle, naprej za tri točke (7:10), nato pa celo za 7 točk (10:17). Takrat je domači strateg v igro poslal drugo organizatorko igre, Ano Žigon. Ob prednosti 8 točk (12:20) je sledil odmor, kar se je domačinkam obrestovalo, saj so se po dobrih servisih Mirte Velikonje Grbac približale na 18:20. Po nekaj atraktivnih točkah so domačinke zmanjšale zaostanek na eno točko (22:23), a v končni so bile bolj zbrane gostje iz Grosupljega in slavile z 22:25.

Tretji niz se je začel s številnimi napakami, ki so se vrstile na obeh straneh. Po vodstvu domačink s 6:3, so gostje izenačile, povedle (8:9) in naredile razliko 6 točk (12:18). Po odmoru in ponovnem vstopu Neli Goršek, so se domačinke približale, izenačile in povedle z 20:18. Gostujoči trener je poskušal z menjavami, s katerimi so se gostje približale in izenačile na 23. točki, a so se nato Novogoričanke zbrale in zaključile niz (25:23).

V četrtem nizu je bil izid poravnan do 7. točke,nato pa so domačinke povedle s 4 točkami (11:7). Ob izidu 13:10 je gostujoči trener prvič vzel tudi pol minute odmora, Grosupeljčanke pa so nato izenačile na 15. točki in tudi nekajkrat povedle. Končnica niza je bila tesna: gostje so si priborile 3 točke prednosti (20:23) in uspešno zaključile niz (22:25).

Zadnji niz je bil ves čas tesen, na menjavo strani pa so s prednostjo točke odšle odbojkarice Gen-i Volleya. Gostje so nato povedle z 9:12, domačinke so rezultat uspele izenačiti, a je zmaga šla ekipi Grosuplja.