Ptuj - ŠD Gimnazija Ptuj, gledalcev , sodnika: Atanasov, Ortl

V petem krogu so WeilerVolleyGirls v 1B. ligi gostovale pri ŽOK G.S.V. Ptuj, vodeči ekipi prvenstva, ki je do sedaj izgubila le tri nize. Napeta tekma z dosti nihanj se je na koncu prevesila v koris domačink, ki so slaile s 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:14, 15:6).

ŽOK G.S.V. Ptuj: 2-Oancea Anamiaria Andrea, 4-Vinkovič Dona, 5-Tomanič Alida, 6-Kovačec Lara, 7-Škraban Iva, 8-Stavbar Urška (K), 10-Horvat Ana, 11-Patemost Ana, 13-Milošič Nika, 14-Koren Vita, 15-Pignar Lara (L1), 17-Sužnik Karina(l2). Trener: Oletić Svetlana

Weiler Volley Zreče:
1-Stropnik Brina, 2-Lukman Lina, 4-Škoflek Adela(L2), 6-Kogej Teja, 7-Trbojevič-Ovčar Ana, 9-Iršič Ajša, 10-Pec Neža (K), 11-Lajhar Daša, 13-Skerbinek Eva, 14-Majcen Špela, 15-Vovk Nika, 17-Napotnik Patricija in 18-Jakob Janja (L1).. Trener:Boris Klokočovnik.

Domačinke so vodilna ekipa prvenstva, ki do sedaj ne pozna zmage in je oddala vsega tri nize dosedanjim nasprotnicam. Na zadnji tekmi so bile s 3:0 v gosteh prepričljive proti ekipi ROTO KEMA Puconci. Naše odbojkarice, Weiler Volley zreče, pa so minuli krog doma igrale z Mozirjen in v napeti tekmi tesno izgubile s 2:3.

Med WeilerVolleyGirls je trener Boris Klokočovnik pričel tekmo s kapetanko Nežo Pec, ter Brino Stropnik, Tejo Kogej, Špelo Majcen, Niko Vovk, Patricijo Napotnik in prosto igralko Janjo Jakob. Domačinke pa so tekmo pričele s Stavbar, Škraban, Vinković, Kovačec, Horvat, Milošič in Pignar.

Uvod v tekmo je pripadel našim odbojakricam, ki so povedle z 0:4, kjer so domači imeli že prvo odmor na tekmi. Po še peti naši točki so domačinke znižale 15:17, kjer je reagila Boris Klokočovnik. Pred koncem niza se domačinke povsem približajo. Ob vodstvu 23:22 za Ptuj je vnovič reagirala naša klop. Po odmoru so dekleta izponila dogovor in dobila niz s 23:25.
Po našem uvodnem vodstvu drugega niza so domačinke naredile serijo točk in razliko 8:4 ter nato še 16:10.Ob našem manjšem zmanjšanju rezultata na 17:13 je domača renerka prekinila naš niz s svojim odmorom tr nato s svojimi odbojkaricami niz zanesljivo zaključila ob rezultatu 25:19.
Tudi v tretji niz smo vstopili z vodstvom 0:2 in prednost nekako ohranjali do prvega odmora za domače pri zaistanku 8:9. Sledi boljša domača igra, ki je privedla do izenačennja innato vodstva 15:14, kjer je Boris Klikočovnik menjal Napotnikovo s Trbojevič-Ovčarjevo. Pri zaostanku 20:18 je sledil še drugi naš odmor ter tudi menjava Kogejeve z Lajharjevo, s čimer smo uspeli spremeniti riten igre in izenačiti na 20:20. Domačinke so po odmoru izvedle še menjavo pri 21:23 in jo pti 21:24 tudi zaključile, a niso uslepe z namero. Zrečanke se pri 24:26 veselijo vodstva v nizih z 1:2.
V prvem delu četrteha niza naredijo domačinke prednost 11:7 ter imajo povsem pobudo v igri.Ob 14:8 je reagiral trener naše ekipe in nato še pri 17:10, ko je menjal Trbojevič-Ovčarjevo z Napotnikovo. Tudi to ni bil recept za razpoloženo domačo vrsti, ki je pri 25:14 izenčila na 2:2.
Peti niz je bil po uvodnem 2:2 vnovič v popolnosti domač, saj so povedle s 5:2 in nato še 7:2. Domačinke so razliko rutinirao ohranjale do zaključka skrajanega niza in ga tudi dobile pro 15:6 ter zmagale s 3:2.

Naša dekleta bodo naslednji krog na domačem parketu gostila ekipo Calcit Volley II. Ker nimamo na razpolago domače športne dvorane bodo dekleta morala tekmo odigrati izven svojega ritna. Tekma bo tako v PETEK 15.11.2019 ob 17:00. Vabljeni.

Boris Klokočovnik, trener Weiler Volley Zreče: Prvi in tretji niz, ki smo ju dobili, smo imeli skoz celotna niza prednost 4*5 točk, v končnicah pa z lastnimi napakami na servisu in v napadu dovolili, da se nasprotnik približa in izenači, vendar smo le izvlekli niza in osvojili točko. V ostalih treh nizih smo močno popustili na side uotu in naredili ogromno nepotrebnih napak na začetnem udarcu. V petem nizu smo pri 2:2  dovolili domačinkam serijo šestih točk in tao Ptuju omogočili brez napora do zmage na tekmi.

Neža Pec, kapetanka Weiler Volley Zreče
: Prvi set smo začele zbrano z malo napakami, nato smo popustile vendar smo ga z borbo na koncu le osvojile. V drugem setu smo naredile preveč napak na servisu v tretje pa smo ponovno stopile skupaj in ga dobile. V zadnjih dveh setih nam je padla koncetracija, naredile smo preveč napak. Nasprotnice so se razigrale in nas premagale.