Zreče - ŠD Zreče, gledalcev 120, sodnika: Seifried, Vrenko

V šestem krogu so WeilerVolleyGirls gostile ekipo Calcit Volley II, kar je bil derbi sredine lestnice 1B. lige, ki se je na koncu tudi potrdil kot pravi derbi iz katerega so kot zmagovalke tokrat odšle domače odbojkarice 3:2 (29:27, 25:12, 18:25, 14:25, 16:14).

Weiler Volley Zreče: 1-Stropnik Brina, 2-Lukman Lina, 4-Škoflek Adela(L2), 6-Kogej Teja, 7-Trbojevič-Ovčar Ana, 9-Iršič Ajša, 10-Pec Neža (K), 11-Lajhar Daša, 13-Skerbinek Eva, 14-Majcen Špela, 15-Vovk Nika, 17-Napotnik Patricija in 18-Jakob Janja (L1). Trener:Boris Klokočovnik.

Calcit Volley II: 2-Špoljarič Zala (L1), 3-Topič Tina, 5-Lužovec Špela (K), 6-Javornik Živa, 7-Boisa Naja, 8-Povrh Veronika, 9-Gojak Tara, 10-Zorman Ana, 11-Žužek Lana, 13-Andrejić Milla, 14-Sitar Sara, 17-Gojak Atena (L2). Trener: Aljša Jemec, Pomočnik: Gadža Tjaša.

Gostje so prišle v Zreče z zanesljivo zgavo v gosteh pri Mozirju, kar je bil zagotovo dodalo precej samozavesti v ekipo. Prva članska ekipa Weiler VOlley Zreče pa je gostovala na Ptuju in v napeti tekmi domov prinesla točko za rezultat 2:3 v korist Ptuja.

Domači trener je tokratno tekmo pričel s postavo Neža Pec (kapetanka), Brina Stropnik, Špela Majcen, Teja Kogej, Ana Trbojevič-Ovčar ter Eva Skerbinek. V vrstah Calcit VOlley II pa so tekmo pričele Lužovec, Javornik, Boisa, Zorman, Žužek in Sitar

Otvoritev tekme je pripadala Kamničankam, ki so povedle z 1:4 in 6:10, a so domačinke najšrej izenačile in nato pred prvim odmorom gostij povedle z 12:11 ter po drugem odmoru vodile 15:11. Dva odmora prineseta izenačenje 15:15. Po nekaj izenačenih točkah so gostje povedle z 19:20 kjer je bil prvi domači odmor. Po vodstvu gostij 22:23 pa smo gledli še drugo posredovanje trenerja Klokočovnika. V podaljšani igri vidimo še vodstvo Calcita 25:26 in nato le domačo zmago 28:26.

Drugi niz se prične v prevladi domačink, ki na servis Pecove povedejo s 6:0 in pred drugem odmoru Calcita vodijo že 9:2. Preden so se uspele gostje vrniti v igro je domača klop reagirala z odmorom na rezultatu 12:7. Sledilo je silovito iskrenje šestih točk, ob katerih je bila na začetnem udarcu Špela Majcen, s katero so domačinke povedle 18:8. Za 2:0 v nizih so drugi niz domačinke zaključile na 25:12.

Sledila sta dva niza Kamnika, v katerih so imele gostje prevlado na igrišču in so domačinkam vrnila za tisti na hitro osvojeni drugi niz. Kamničanke so imele več drobnih serij po tri oz. štiri zaporedne točke, kar jim je omogočilo lahko izenačenje v nizih na 2:2 in osvojeno vsaj eno točko na gostovanju.

Skrajšan niz se je pričel z vodstvom gostij 0:3, ki so ga domačinke izničile in izenačile. Kamnčanke vnovič povedejo za tri točka in domačinke po menjavi Trbojevič-Ovčarjeve z Napotnikovo vnovič izenačijo, tokrat na 6:6. Po vodstvu Kamnika 10:11 je domača klop reagirala z odmorom, ki je prinesel domače vodstvo 12:11 ter odmor za gostje. Po odmoru so gostje povedle s 13:12 in domača klop je morala zopet reagirati, da prekine gostujočo igro. Po izenačenju na 13:13 so tudi gostje iskoristile svoj drugi odmor in takoj za tem povedle s 13:14. Vztrajnost gledalcev in zvestih navijačev so WeilerVOlleyGrils uspele nagraditi z še zadnjo serijo treh točk, osvojenim nizom 16:14 ter zmago 3:2.

Naša dekleta bodo naslednji krog gostovala pri OD KRIM, ki je to sezono brez izgubljene tekme in s samo tremi oddanimi nizi. Tekma bo na OŠ Valentina Vodnika v LJ naslednjo soboto 23.11.2019 ob 18:30 uri.