Fotografija osebe OK Formis.

Fotografija osebe Žok Roto-Kema Puconci.

Fotografija osebe Odbojkarski Klub SIP Šempeter v Savinjski dolini.

Fotografija osebe Korvolley.

Penzinok(SVK) - Sport Hall SOU Komenskeho PEZINOK, gledalcev 400, sodnika Sabrosa Moratila (ESP), Barev (BUL)

Šempetranke so še drugič v 14-dneh premagale slovaški VTC PEZINOK. Tokrat so bile na tesno boljše na njihovem parketu in slavile s 3:0 (25:22, 25:21, 27:25).

VTC PEZINOK: Trebichauska 5, Herdova 11, Smieskova, Machelova 9, Trach 2, Kovacova 1, Jancova (L), Sedlackova, Marusinova 1, Hrusceka 8, Pisecna 18. Treenr: Kosekova Pomočnika: Nosek, Hric

SIP ŠEMPETER: Rituper 3, Božič Mojca 1, Črnila 3, Praunseis 11, Žnidar 15, Banko (L), Božič Maša 1, Lakše 6, Mazej (L), Lakovšek 13. Trener: Božib Beno, Pomočnik: Božič Simon.

SIPovke so se na pot na Slovaško odpravile z lepo prednostjo iz domače tekme s 3:0 (25:18, 25:15,29:27) in bile tako že pred tekmo v veliki prednosti za skupen uspeh in nov zgodovinski mekjnik kluba. Med nekaj več kot 400 navijače so imele #SIPgirls tudi nekaj svojih zvestih navijačev, ki so bili hudo glasni inso pripomogli k slavju sledi Pezionika.

Uvod ztekme je pripadel domačinkam, ki so povedle s 3:1, a so slovekne izenačile na 4:4. Po izenačenju 5:5 so prevzele tudi pobudo v igri, povedle, ter večkrat vodile za tri točke. Tako so prvi niz tudi pripeljale varno do konca in ga dobile na 22:25.

Naslednji nis so bolje otvorile gostje, a so domače ustavile nalet in prevzele pobudo. Sledila je izenačenje in enakovreden srednji del niza. Po izenačenem delu so domačinke pred zaključkom niza povedle za velike štiri točke. Nalet so Šempetranke ustavile izenačile na 21:21 ter nato s svojo serijo točk zaključile niz na 21:25.

Prvi del naslednjega niza je pripadal Pezioku, ki je povedel z 12:9, a so gostje iz Šempetra uspele prekiniti doma tirem igre in najprej izenačiti, nato pa so povsem prevzele pobudo v igri in vodile tudi že za velikih 7 točk. TO prednost so domačinke povsem izničile na rezultatu 24:24. Kljub seriji domačink so se SIPovke ponovno zbrale in niz zaključile v svojo korist s 25:27, ter slavile zmago 0:3.

Šempetranke se bodo tako v 1/16 finala priključile ekipi Calcit Volley. Tekme 1/16 finala so na sporedu med 03.12-05.12. Povratne pa 17.12.-19.1.

SIP ŠEMPETER : Askö LINZ-STEG

Askö LINZ-STEG: SIP ŠEMPETER

PVK Olymp Praha : CALCIT VOLLEY KAMNIK

CALCIT VOLLEY KAMNIK : PVK Olymp Prah