Dvorana VŠD Hoče, gledalcev 0, sodnika Vrenko Jure, Melavc Tomaž.

V SEDMEM krogu 1. A DOL za ženske sta se ob 17. uri pomerili domača ekipa OK Formis in gostujoča ekipa Nova KBM. Tekma se je končala v prid gostujoče ekipe 1:3, (-22, 21, 15, 14).

OK Formis: Keglevič (C) 5, Bavdaž 5, Halužan Sagadin 2, Godec 16, Gradišnik Klanjšček 15, Štamper, Pravdič 3, Zupan(L), Detiček, trenerja: Dušan Jesenko in pomočnik Sebastijan Zorenč.

Nova KBM Branik: Milošič 2, Košenina 3, Bračko 6, Stojiljković, Šijanec 4, Kramberger, Sobočan 17, Ramič, Pintar 8, Gali 12ć, Lorber Fijok 16, Kranjc, Pahor(L), Dobaj(L), trener Radovan Gačič.

Četudi so bankirke v izjemno napornem tekmovalnem tednu, saj so po tekmi v Ligi prvakov v sredo, včeraj odigrale še tekmo v Novi Gorici, tokrat niso prepustile prve točke razpoloženim domačinkam. Mariborski strateg je namreč pričel tekmo le z dvema igralkama prve postave, priložnost je namreč dal igralkam, ki so na močnejših tekmah na klopi.

Kljub temu pa so domačinke presenetile z odločnim začetkom tekme. Kaja Keglevič je namreč odlično servirala in svojo ekipo popeljala v vodstvo s 5:0. V tej odločnosti so se ji pridružile ostale soigralke tako v napadu, kot tudi v obrambni igri. Vodile so namreč skozi celoten niz in nasprotnicam oddale 22 točk.

Namesto Nike Dobaj, je pri gostjah na mestu proste igralke drugi niz pričela Maja Pahor. A tudi to ni ustavilo mladih igralk Formisa. Povedle so z 8 : 3, vodile še sredi niza s 16 : 14, zato je trener Gačič poslal v igro še Anito Sobočan in Elo Pintar. Gostje so tako odlično servirale in niz obrnile v svoj prid.

V tretjem nizu so bile domačinke enakovredne do rezultata 7 : 8 za gostje. Nato je znova pričel pešati sprejem, Anita Sobočan pa je bila neustavljiva v napadu. Tako so branikovke gostjam prepustile vsega 15 točk. Po točkah najučinkovitejši na parketu sta bili Anita Sobočan pri gostjah in Žana Godec pri domačinkah.

Podobno se je odvijal tudi četrti niz, le da so domače dosegle še točko manj. Kljub porazu, pa v taboru Formisa niso bili razočarani. Dobro se zavedajo, da v letošnjem prvenstvu igrajo z daleč najmlajšo ekipo, ki pa iz tedna v teden kaže napredek, kar je tudi njihov cilj. »Pohvaliti velja celotno ekipo. Zadovoljen sem z napredkom in veliko je še rezerve«, je po koncu tekme dejal trener Formisa, Dušan Jesenko.