Dvorana ŠD OŠ Šempeter, gledalcev 140, sodnika Rožej Marko, Valentar Bernard.

V 8. krogu 1. A DOL za ženske sta se srečali ekipi Sip Šempeter in Luka Koper, ki se borita za vstopnico v modro skupino. Tekmo so boljše zaključile SIP-ovke, ki so se tako veselile pomembne zmage s 3:1 (18, 19, -12, 20).

Sip Šempeter: Lakovšek, Lekše, Božič Maša, Božič Mojca, Žnidar, Praunseis , Banko (L), Rituper, Črnila, Mazej  (L), Vrhovnik Trener: Beno Božič.

Luka Koper: Primik, Đukić, Raič, Bernardi (L), Suljić, Lucas, Letnik, Kolbl, Simčič (L), Jovič, Pavlovič, Cvetanovič. Trener;  Dragan Grmača.

V tekmi osmega kroga prvenstva sta se med sabo pomerili ekipi, ki želita v drugem delu sezone igrati v modri skupini. Zato je današnja tekma bila zelo pomembna za obe ekipi. Tekmo je bolje pričela domača ekipa, ki je po odličnih servisih Mojce Božič in bloku Nine Praunseis povedla 5:2 in gostujoči trener je vzel prvi odmor. Božičeva je nadaljevala serijo odličnih servisov in po zaključenem napadu Neje Lakovšek so SIP-e povedle 8:2. Koprčanke se niso strinjale s odličnim začetkom Šempetrank in takoj po dobri servis seriji Marine Cvetanovič zmanjšale zaostanek na 8:5. Domačinke so nadaljevale slabo na sprejemu in po as servisu Dajane Lucas je domači trener vzel prvi odmor pri 10:8. Po odličnem bloku Božič Mojce so domačinke povedle s 13:9. Lekše je po zaključenem napadu s treh metrov povedla domačinke v vodstvo 15:11. Po napadu Cvetanovič pa so domačinke vodile že s 16:11. Sledila sta servis v avt in as servis Anastazije Žnidar za vodstvo 18:12 in drugi odmor gostujočega trenerja. Gostje se niso predale in se po odličnem bloku Lize Letnik približale na 20:16. Gostje se niso več vrnile v igro in po bloku Lakovškove so gostiteljice slavile s 25:18.

Drugi niz se je začel izenačeno 3:3, po servis napaki Đukič. Sledili so odličen napad in dva as servisa Lakovšek za vodstvo domačih 8:4 in pri Kopru je v igro prišla Kolbl namesto Letnik.  Po as servisu Kolbl se gostje približajo na 8:6. Na nasprotni strani pa je vrnila AS servis Lekše in SIP-e so vodile 10:6 za prvi gostujoči odmor. Po dolgi izmenjavi in odličnih obrambah na obeh straneh je podajalka Jovič naredila dvojno podajo za domače vodstvo 12:8 in gostujoči trener je v igro poslal drugo podajalko Pavlovič. Menjava se je takoj obrestovala saj so gostje po zaključenem napadu Lucas približale na 12:11 in sledil je prvi odmor domačega trenerja. Po as servisu Cvetanovič so gostje izenačile na 13:13. Šempetranke se niso strinjale z izenačenjem in po dveh napadih Lakovšek in Lekše povedejo 17:13 za drugi odmor gostujočega trenerja. Pri rezultatu 18:15 je v igro pri domačih namesto Praunseis prišla Rituper. Na servisu pri Kopru pa je bila Đukič, ki je po skok AS servisu približala Koprčanke na 18:16 in drugi odmor domačega trenerja. Sledila je končnica, kjer so domačinke po napadu Lekše povedle 20:17. Po bloku Lekše in vodstvu 22:17 je gostujoči trener v igro nazaj poslal prvo podajalko Jovič in pri 23:17 še sprejemalko Letnik. Niz je zaključila Žnidar z odličnim napadu 25:19.

Gostje so tretji niz začele odločno in po as servisu Cvetanovičeve povedle z 1:4. Nato smo videli dve najdaljši točki na srečanju, po odličnih obrambah in napadih na obeh straneh, pa sta obe točki pripadli Koprčankam, prav tako vodstvo z 1:6, sledil je prvi odmor domačega trenerja Božiča. Koprčanke so nadaljevale odlično in po asu Lucasove prišle do 4:10, pri domačinkah pa je v igro nato namesto Žnidarjeve vstopila Petra Vrhovnik. Pri rezultatu 6:10 smo videli prvi odmor na zahtevo gostujoče klopi. Takoj po njem so gostiteljice naredile tri napake v napadu in po še eni zaključeni žogi Cvetanovičeve so gostje vodile s 6:14. Sledila je še napaka na podaji Maše Božič, ki je vstopila v igro pri 6:12. Tudi po drugem odmoru na zahtevo Božiča se Šempetranke niso več vrnile v igro in po napaki v bloku Lekšetove je niz pripadel Koprčankam 12:25.

Začetek četrtega niza je bil izenačen na obeh straneh, v napadu sta prednjačili Cvetanovičeva na eni in Lakovškova na drugi strani. Slednja je po zaključenem napadu povedla domačinke v vodstvo s 5:4. Sledil je še odličen blok Vite Črnila za vodstvo 6:4 in prvi odmor gostujočega trenerja. Po še enem odličnem bloku Črnile so domačinke povedle 8:4. Gostje se niso predale in so se hitro približale na 12:11. Pri gostjah je v igro na servisu namesto Đukićeve vstopila Primikova in videli smo prvo izenačenje v četrtem nizu, in sicer na 14:14. Sledilo je preigravanje Mojce Božič, Lakovškova je dodala as za domače vodstvo 17:14. Po odličnem servisu Lekšetove so si domačinke zagotovile vodstvo z 19:15 in gostujoči trener je vzel drugi odmor. Pri rezultatu 20:16 je v igro zopet vstopila Vrhovnika namesto Lekšetove in sledil je dober sprejem Vrhovnikove za zaključen napad Žnidarjeve 21:16. Gostje se niso predale in se po dveh odličnih servisih Raićeve približale na 22:19 in domači trener je vzel prvi odmor. Sledil je še en dober servis Raićeve za znižanje na 20:22. Nato pa je Žnidarjeva odlično preigrala gostujočo obrambo za 23:20. Tekmo je z dvema napadoma Lakovškova za 25:20 in pomembno zmago Šempetrank v borbi za modro skupino.

Beno Božič, trener SIP Šempeter: "Pomembnost tekme je vzela vso lepote le-te, saj smo spremljali izredno povprečno odbojko. Sicer sem pričakoval majhen padec v igri, saj smo med tednom naredili velik korak proti zaključnem turnirju pokala Slovenije in so punce očitno z glavami že na prihodnjih tekmah. Očitno nas v prihodnjih dneh čaka veliko dela, da igro vrnemo na želeni nivo."