ŠD Antona Ukmarja Koper; gledalcev 50; sodnika: Todorović Vojislav (Ljubljana) in Kramar Franci (Kamnik);

V Kopru zasluženo slavile igralke Šempetra, rezultat 1:3 (-17, 16, -23, -31). V prvoligaški tekmi 9. kroga za dekleta je zadnji četrti niz postregel s pravo dramo z nesrečnim koncem za domača dekleta, ki bi z malo sreče lahko zrežirala rezultat tudi v svojo korist.

Ankaran: Krstić 1, Apollonio, Pangerc, Angelini 4, Medved (L), Uršič 4, Cerovac (cap) 1, Ćorić 30, Trobec 14, Valenčič 19, Trener: Mavrič Sebastjan.

SIP Šempeter: Rituper 11, Božič Mo. (cap) 2, Črnila 9, Žnidar 21, Banko (L), Božič Ma., Lekše 18, Mazej (L), Vrhovnik, Lakovšek 11, Trener: Božič Beno.

V zaključku tekme četrtega niza, ki ni bil primeren za tiste, ki imajo težave z srčnim utripom, je zmanjkalo številk na semaforju, tako, da se je četrti niz v točkah zaključil z 1:3 namesto 31:33 za SIP Šempeter. Sicer pa so igralke Šempetra v pričetku uvodnega niza izkoristile anemično igro domačink, uspele pobegniti na dve ali tri točke razlike ter rutinirano povečevale prednost do končnih 17:25.

V drugem nizu obratna slika prvega niza, tokrat so pobegnile Ankarančanke ter z raznovrstno igro, predvsem v napadu, uspele zaključiti niz v svojo korist 25:16.

Tekma se je pravzaprav začela šele v tretjem nizu, ko so gostje hitro zbežale na 1:6. Nina Pangerc je z odličnim servisom uspela izničiti zaostanek treh točk Ankarana in svojo ekipo pripeljati do izenačenja na 13:13. V nadaljevanju niza je sledilo obojestransko izmenjavanje točk, na obeh straneh mreže pa je prevladovala predvsem dobra igra v napadu. V zaključku niza so bile igralke SIP Šempetra nekoliko bolj zbrane in z nekaj manj napakami slavile s 23:25.

Že v uvodu omenjeni infarktni četrti niz, v katerem so imele tudi Ankarančanke številne priložnosti, da bi ga zaključile v svojo korist, se je predvsem po zaslugi nezaustavljive Anastazije Žnidar zaključil za končno zmago gostujoče ekipe.