Športna dvorana OŠ Šempeter, 350 gledalcev, sodnika: Thien Khuc (BEL) in Tomas Buchar (CZE)

Pokal Challenge, ženske, 1/16 finala. Odbojkarice SIP Šempeter so na prvi tekmi 1/16-finala pokala Challenge z 1:3 izgubile z avstrijsko ekipo Linz Steg, ki je končala sedem tekem dolg zmagovit niz slovenske zasedbe. SIP Šempeter : Asko Linz Steg 1:3 (21:25, 22:25, 25:18, 16:25)

SIP Šempeter: Rituper 1, Mo. Božič 4, Črnila 6, Praunseis 6, Vovk, Verbovšek, Žnidar 19, Banko, Koren, Ma. Božič, Lekše 10, Vrhovnik 2, Lakovšek 14, trener: Božič Beno

Asko Linz Steg: Teufl 1, Duvnjak, Alexander 12, Messenbock, Maass 7, Hager, Lott 23, Deisel 5, Spasojevič 10, Maros 16, Trathnigg 1, trener: Schwab Roland

Avstrijske odbojkarice so zaustavile zmagoviti niz Šempetra. Ta je v vseh tekmovanjih dobil sedem zaporednih tekem, tudi dve evropski, v drugem krogu je bil dvakrat boljši od slovaškega Pezinoka. Tudi tokrat ni razočaral svojih navijačev, a je naletel na boljšega tekmeca. Avstrijke okrepljene s tremi tujkami, gostiteljic še zdaleč niso nadigrale, a nekaj slabših trenutkov varovank Bena Božiča je bilo dovolj, da so si gostje že na prvi tekmi priigrale prednost.  Povratna tekma bo čez 14 dni v Linzu.

Avtor: SIP Šempeter