Braslovče, Šempeter - 1/2 finale mladinke

ŽOK Triglav Kranj je bila prva ekipa skupine A, Calcit Volley pa skupine B, ki sta se uvrstila na finalni turnir. Kot druga finalistna skupine A je Nova KBM Branik, skupine B pa GEN-I Volley.

V skupini A, ki je odigrala turnir v Braslovčah, je Nova KBM Branik I v prvi tekmi zelo tesno odpravila domačinke ŽOK Braslovče 2:1 (28:26, 20:25, 15:13). ŽOK Triglav Kranj I je bil v drugi tekmi prepričljiva in premagala OK Krim I z 2:1. Gorenjsko Štajerski obračun je pripadel ekipi Kranja, ki je slavila z 2:0 in se kot prva uvrstila na finalni turnir. Braslovčanke so si z zmago nad Krim I z 2:0 priigrale dodatno možnost za napredovanje, a bi mroale biti v zadnji tekmu uspešne proti Nova KBM Branik I. Odločilna tekma je bila odločena v tretjem, skrajšanem, nizu, kjer pa so bile boljše bankirke in so niz zaključile s 15:12 ter se uspele uvrstiti v veliki finale.

Skupina B je odigrala turnir v Šempetru. Uvodno tekmo med SIP Šempeter in Weiler Volley Zreče so domačinke odločile v svojo korist v tretjem nizu, 15:10, in se veselile zmage z 2:1. Tudi tekme med Calcit Volley in GEN-I Vollej se je končala šele v tretjem nizu, ko je Calcit zmagal s 15:7 in 2: v nizih. Za prvo vstopnico v finale je nato Calcit Volley zanesljivo odpravil SIP Šempeter 2:0 (25:14, 25:18). Weielr Volley Zreče in GEN-I Volley sta v naslednji tekmmi iskala novo priložnost za vstop v finalni turnir. Uspešnejše so bile primorke, ki so zmagale s 2:0 (25:20, 25:22) in se tako pomerile še s SIP Šempeter za zadnjo vstopnico za veliki finale. Tudi v tej tekmi so bile zanesljive goriške strele in so se veselile zadnje vstopnice - 2:0 (26:24, 25:19).

Finalisti (1-4):