Dvorana OŠ A.Ukmar, Koper, gledalcev 70, sodnika Pevc Anton, Vrenko Jure.

V zeleni skupini za obstanek v 1A Sport klub ligi so dekleta Ankarana preprečljivo s 3:0 (13, 19, 15) slavile v uvodnem krogu in se utrdile na vrhu lestvice.

Ankaran: Vedlin Gojčič (L)Krstić 1, Apollonio, Pangerc 2, Angelini 10, Medved (L), Uršič 4, Cerovac (cap) 2, Lovšin N. 1, Lovšin T. 5, Trobec 5, Valenčič 18, Trener: Rulofs Željko.

Krim: Kolenc 1, Ščuka Aj. 4, Deželak (cap) 1, Oletič D. 3, Bavdaž 13, Jovanović 4, Ščuka An. 2, Kavčič 4, Oletič M. 1, Jerman (L) 1, Trener: Časar Jože.

V prvem nizu je bilo izenačeno pri 1:1 v nadaljevanju je sledila serija odličnih domačih začetnih udarcev nekoliko slabši sprejem Krimovk in gostujoči trener Časar je že izkoristil drugi odmor pri vodstvu Ankarana 10:4. V nadaljevanju se domače niso zaustavile, povedle 14:4, sledile so številne zamenjave igralk na obeh straneh mreže, kar pa ni pomenilo večje spremembe v poteku tekme. Gostje so v zgrešile še nekaj zaporednih servisov in prvi niz se je hitro zaključil 25:13 v korist domačih igralk.

V drugem nizu so igralke Krima držale stik do 10 točke, po zaslugi njihove najučinkovitejše igrake Bavdaž Nike, kar pa ni bilo dovolj za pobeg Ankarana in vodstvo 18:11. V drugem delu niza sta oba trenerja opravila tri zamenjave , domače pa so rutinirano pripeljale niz do zaključka in zmage 25:19.

V tretjem zadnjem nizu podobna slika prvih dveh, ponovno so dobile priložnost tudi igralke s klopi, servis in sprejem sta bolje „funkcionirala“ pri Ankaranu in s tem uspešno zbiranje točk v napadu do končnih 25:15 in pomembna uvodna zmaga v boju za obstanek je ostala doma.

Avtor: Ankaran Hrvatini