Zreče - ŠD Zreče, gledalcev 70, sodnika: Stropnik, Pevc

V drugi tekmi zadnjega dela so WeilerVolleyGirls gostile vodilno ekipo prve dela Calcit Volley II. Kamničanke so bile boljše s 0:3 (19:25, 15:25, 12:25).

Weiler Volley Zreče: 1-Stropnik Brina (C), 2-Lukman Lina, 4-Škoflek Adela(L1), 6-Kogej Teja, 7-Trbojevič-Ovčar Ana, 9-Iršič Ajša, 11-Lajhar Daša, 12-Jakob Janja,  13-Skerbinek Eva, 15-Vovk Nika, in 18-Pec Neža (L2). Trener:Boris Klokočovnik.

Calcit Volley II: 1-Krašovec Zala, 2-Špoljarič Zala (L1), 3-Topič Tina, 5-Lužovec Špela (K), 6-Javornik Živa, 7-Boisa Naja, 8-Povh Veronika, 10-Zorman Anja, 11-Žužek Lana, 14-Sitar Sara, 16-Gojak Tara, 17-Gojak Atena (L2), 18-Krašovec Nika. Trener: Aljoša Jemec, pomočnica Tjaša Gadža.

Kaminčanke so v prvem krogu gladko odpravile ŽOK Triglav Kranj. Domača dekelta pa so v Zrečah premagale ŽOK Ljutomer s 3:1. Kljub vsem poškodbam in odsotnostim, ki pestijo WeilerVolleyGirls bodo dekleta odločno branila domači parket, čeravno so nasprotnice nesporne favoritinje.

Po izenačenem uvodu prvega niza so Kamničanke uspele povesti 3:7, a so jih domačinke ulovile in izenačile na 7:7. Po zreškem vodstvu 10:9 so gostje uspele s štirimi točkami vnovič povesti 10:13, kjer pa je domači trener poklical svoje varnovanke ob rob igrišča. Domačinkam v srednjem delu niza ni uspelo izenačiti, tako so gostje vztopile v uadnji del s prednostjo 15:20, pri kateri je domači trenes še drugič poklical odbojkarice k sebi. Pri 16:24 so WeilerVOlleyGirls ubranile tri zaključne žoge gostij na kar so gostje imele svoj prvi odmor in po odmoru tudi zaklkučile niz s 19:25.

Tudi v naslednjem nizu so domačinke uspele držati ritem in izid vse do desete točke.    Nato sta sledili dvakrat po dve točki gostij in vodstvo 11:15. Po domačem odmoru so gostje dodale še tiri zaporedne točke in povedle 11:19. WeilerVolleyGirls so uspele znižati na 14:19, kjer pa jim je ritem igre zmotil gostujoči trener z odmorom. DO konca niza so gostje imele pobudo v igri in niz tudi zanesljivo dobile na 15:25.

V tretjem nizu so Kamničanke uspele povesti že nekoliko prej, 3:6 in so nato vodstvo povečle na 4:9. Ko so se domačinke približale na 7:9 so se morale gostje zbrati ob klopi pri svojem trenerju. Po odmoru so dosegle tri zaporedne točke in povečale prednost na 7:12. Domačinke so sicer uspele vpisati dve točki in znižati na 9:12, a so gostje tokrat odreagirale blje kot prvič in prekinile približevanje WeilerVolleyGirls ter povledje s 10:14. Domači trener je sicer še poiskusil z odmorom pri 10:18, da bi morda uspel prekiniti dobro igro Kamničank, a se domačinke niso mogle več zoperstaviti razigranim in tokrat precej boljšim Calcitovkam.

Calcit Volley II se je z zmago v Zrečah in 37 točkami utrdil v vodstvu na lestvici. Naše WeilerVolleyGirls pa kljub porazu trenutno držijo zanesljivo 2.mesto z 29 točkami. V naslednjem, tretjem,  krogu odhajajo naša dekleta na gostovanje v Puconce. Tekma v zeleni dvorani Puconce bo ob 19:00 uri.

Avtor: Weiler Volley Zreče