Športna dvorana Zlato polje Kranj,  gledalcev: 30.

V 2. krogu končnice 1B. DOL za ženske so odbojkarice Triglava v Kranju gostile ekipo Roto-Kema Puconci in zmagale prepričljivo s 3:0 (16, 13, 19).

V sobotni tekmi smo videli obračun med domačimi Triglavankami in zadnjeuvrščenimi dekleti iz Roto-Kema Puconcev. Tekmo so bolje odprle domačinke, Pavličeva je začela z dvema "vinerjema". Langusova in Moharjeva sta z močnimi napadi povedli s 5:2, Katjuša Mohorič pa je z asom in "vinerjem" povečala prednost na 5 točk (7:2). Prekmurke so se pobrale s pomočjo dobrega začetnega udarca in zmanjšale zaostanek na samo eno točko (7:8). Triglavanke so nato več začele igrati iz sredine, izkazala se je Julija Mohorič (12:7). Ogrela se je tudi Hana Langus, ki je povedla domačinke do vodstva s 16:10 in prisilila Prekmurke v odmor. Nekaj zmede smo videli v 18. točki, ko Kranjčanke niso mogle zaključiti prve žoge čez mrežo, nato jim je spodletela še obramba (18:12), a gostje tega niso izkoristile in so poslale servis v mrežo. Pavličeva in J. Mohorič sta sestavili še blok, trener Puconcev je poskusil še z nekaj menjavami, a so gostje na koncu vseeno dosegle le 16 točk.

Drugi niz se je začel s slabima začetnima udarcema na obeh straneh, nato je dobro napadla najmlajša Triglavanka Fučka (2:1). Langusova je pritisnila na servisu in pripeljala Triglav do vodstva s 5:1, na tej točki so gostje vzele time out. Bolj vidne so bile domačinke, Moharjeva je prikazala dobro opazovanje igrišča s skrajšanimi žogami, Julija Mohorič je bila neustavljiva. Pri rezultatu 11:5 smo videli tretjo napako pri podaji Pavličeve. Razigrana Julija Mohorič je nadaljevala z dobrimi napadi s sredine, Prekmurk tudi v bloku ni spustila čez. Zopet smo videli dvojno podajo Pavličeve, a domačink to ni ustavilo. Pri 19:10 so gostje tako poskusile z odmorom. Triglavanke so pokazale željo po domačem uspehu in Mohoričevi dvojčici sta niz zaključili z napadi in servisi (Puconci 13 točk).

Tretji niz se je začel bolj izenačeno, Prekmurke so Kranjčanke največkrat zmedle s prsti porinjeno žogo čez mrežo. Impresivno reševanje in ena izmed redkih dolgih točk se je končala z dotikom mreže Pucončank (6:5 za Triglav). Nato so domačinke spet povedle, Langusova je nasprotnice ujela nepripravljene v obrambi, Pavličeva pa je nato povečala prednost na 8:5. Gostje so vzele odmor in se po njem rahlo pobrale, a nato spet zapravile priložnost, ko so začetni udarec poslale v mrežo. Videli smo nekaj lepih izmenjav, domačinke so ves čas vodile, gostje so jim bile stalno za petami, na 11:11 so spet zapravile začetni udarec. Do 14:13 je bilo še precej izenačeno, nato pa so gostje z močnimi napadi in "vinerji" povedle s 17:14 in Triglav je bil primoran v prvi time out. Domačinke so se zbudile, Langusova se je razigrala, v bloku se ji je pridružila še K. Mohorič (22:19). Videli smo še en lep napad Fučke iz cone 2 v prazen prostor proti coni 1, Triglav je tudi tretji set zaključil zmagovalno (25:19).

Avtor: ŽOK Triglav Kranj, Tina Balažič