NOVARA - Pala Igor Gorgonzola NOVARA, gledalcev 1.800, sodnika Oleynik, Collados

V zadnjem, 6.krogu, rednega dela lige prvakinj, #CLVolleyW, sta se v skupini C pomerili naši reprezemtantki Eva Mori in Iza Mlakar. Dve #1 na dresih ŁKS Commercecon ŁÓDŹ in Igor Gorgonzola NOVARA. Tudi na drugi medsebojni tekmi v najelitnejši ligi je bila boljša ekipa Igor Gorgonzola Novara; tokrat s 3:0, ki je tudi edini klub s slovensko predstavnico, ki bo napredoval v 1/4 finale lige prvakinj.

Eva Mori in Iza Mlakar sta se v letošnji izvedbi lige prvakinj srečali že drugič, tokrat na domačem parketu Ize v Italiji pri Novari. Na prvi tekmi na Poljskem je Novara sicer prišla do zmage, a s tesnim 3:2. Tokrat je bilo v nizih 3:0 za Novaro, a je bilo po nizih precej na tesno 25:21, 25:20 in tretji niz na razliko 26:64.

Slovenski šampionki sta tokrat bili obe na parketu. Na domačem parketu je Iza Mlakar vstopila v igro v tretjem nizu. Dosegla je 2 točki in 1 blok. Eva Mori pa je igrala v vseh treh nizih, dosegla skupno 6 točk, 1 AS in 2 bloka.

Igor Gorgonzola Novara je zaključila v skupini c kot vodilna ekipa s 5 zmagami in 1 porazom. v 1/4 finale se je kot druga ekipa iz skupine C uvrstila tudi Allianz MTV STUTTGART, ki je zbrala 4 zmage in 2 poraza. ŁKS Commercecon ŁÓDŹ je bil tretji v skupini in mu je za napredovanje zmanjkala ena zmaga ( 3 zmage / 3 porazi). Zadnja ekipa skupine je bila Khimik YUZHNY.

Prve tekme 1/4 finala (03/03/2020 - 05/03/2020)

Povratne tekme 1-4 finala (10/03/2020 - 12/03/2020)