Dvorana ŠD Kamnik, gledalcev 50, sodnika: Klinar Nejc, Villalba Victor.

Odbojkarice druge ženske ekipe Calcit Volleyja so v tekmi 3. kroga končnice za obstanek v 1. DOL za ženske doma premagale Ljutomer s 3:1 (-22, 18, 18, 16).

Calcit Volley II: Krašovec 17, Špoljarič (L), Topič, Lužovec 14, Javornik 7, Boisa 5, Povh 7, Zorman 6, Žužek 3, Andrejič, Sitar 4, T. Gojak, A. Gojak (L), Kraševec 3. Trener: Aljoša Jemec.

Ljutomer: Praprotnik Flisar 5, Svatina, Makoter 8, Kutnjak 7, Petek 9, Vnuk, Pintarič 10, Sakovič, Crvenkovič, Kosi 9, Rakuša (L).

Mlada kamniška ekipa nadaljuje z odličnimi predstavami v končnici za obstanek, kjer je še tretjič zaporedoma zmagala. V prvem nizu so imele varovanke Aljoše Jemca še nekaj težav, ki so jih gostje v končnici niza izkoristile, v preostalih treh pa je bilo vse v znamenju Kamničank.

V uvodnem nizu, ki so ga domače odbojkarice začele v nekoliko spremenjeni zasedbi, so bile Ljutomerčanke bolj zbrane v končnici, ko so tudi prišle do večje prednosti in zmage. Toda v nadaljevanju so Kamničanke z boljšim servisom oddaljile nasprotnice od mreže, boljše so bile tudi na sprejemu in v napadu, tako da so si že na polovici niza priigrale osem točk prednosti (16:8). Do konca niza so bile domačinke dovolj zbrane, da izenačenje v nizih ni bilo vprašljivo.

V tretjem nizu je bila igra spet bolj izenačena. Ljutomerčanke so bile dolgo v vodstvu, vodile so tudi še s 16:15, toda ob boljšem servisu so jim Kamničanke pobegnile za štiri točke (21:17), nato pa so nasprotnicam oddale le še točko. Po zaostanku z 1:2 v nizih je v četrtem nizu gostjam dokončno popustila zbranost na sprejemu, v domači ekipi je bila v napadu učinkovita Zala Krašovec, ki je po daljšem času spet odigrala celotno tekmo, tako da je bila po vodstvu domačink s 16:9 tekma praktično že odločena. Pred vstopom v končnico so Kamničanke vodile že z 21:11 in tako prišle še do tretje zmage v končnici za obstanek.

Izjava po tekmi:

Aljoša Jemec, trener Calcit Volleyja II: »Današnjo tekmo smo začeli v nekoliko spremenjeni zasedbi, zaradi česar smo potrebovali nekaj časa, da smo ulovili ritem. Posledica tega je bil tudi izgubljeni uvodni niz. Toda v nadaljevanju so se dekleta zbrale in gladko dobile preostale tri nize. Dobro je, da se je po poškodbi vrnila Zala Krašovec, ki je prvič v letošnji sezoni lahko odigrala celotno tekmo, s čimer smo pridobili več širine, obenem pa bodo treningi do konca sezone bolj tekmovalni.«

Avtor: Calcit Volley, Miha Štamcar