Romunija - državno prvenstvo Romunije

V državnem prvenstvu Romunije sta si vnovič stali nasproti mreže slovenski reprezentatntki Tina Grudina in Sara Najdič. Tina v dresu CS Stiinta Bacau, medtem ko je Sara to sezono v dresu CS Medgidia.

Sobotna tekma je bila odigrana v Bacau na domačem parketu Tine Grudina. Tekma je ponudila precej izenačena in napeta prva dva niza, ki so jih v svojo korist odločile domače igralke CS Stiinta Bacau pri 25:23 in 25:20. V tretjem nizu so gostje popustila in niz izgubine na 25:15.

Odlično predstavo je prikazala tokrat Tina, ki je dosegla kar 14 točk in bila druga najučinkovitejša igralka na tekmi. Tina je z odličnim servisom dosegla kar 5 asov, ravno toliko kot nasprotna ekipa skupaj. Na drugi strani je bil tokratni učinek Sare Najdič nekoliko skromnejši, saj je vpisala le eno točko. Sta pa obe slovenski reprezentantki igrali celo tekmo.

Domača zmaga CS Stiinta Bacau drži ekipo s 45 točkami na 4.mestu ligaške tabele. CS Medgidia pa je trenutno pri 20 točkah, kar ga uvršča na 7.mesto prvenstvene lestvice. Vodilna ekipa prvenstva je CSM Volei Alba Blaj, ki ima 57 točk in je izgubila samo eno tekmo v prvenstvi s 2:3.