Screenshot 2018 12 21 20 35 39

Odbojkarice Calcit Volley so druge finalistke pokala SLovenije v Kanalu. V polfinalni tekmi so premagale prvo ekipo Calcit Volley s 2:3 (25:21, 25:12; 23:25, 20:25, 15:17).

Odbojkarice goriškega GEN-I Volley so odločno stopile v tekmo in konkretno povedle v prvem nizu. Kamničanke so uspele izenačiti na točki 18, a so goriške strele znova prišle v svoj ritem igre ter niz zaključile pri 25:21. V naslednjem nizu so igralke Calcit Volleya povsem popustile, naredile precej drobnih, a na koncu usodnih, napak ter niz gladko izgubile pri 25:12. Kamničanke so se vrnile v igro in povedle s 1:4. Po dvojni menjavi GEN-I Volleya so igralke uspele prvič izenačiti na 7:7. A Kamničanke kontrolirajo igro in pred zaključkom vodijo še  z 19:21 in odidejo na odmor. Po odmoru jih goričanke ulovijo na 23:23, a so Calcitovke odlično napadle za vodstvo in nato še z varano žogo zaključile niz pri 23:25. Tudi naslednji niz narekujejo Kamničanke z vodstvom 3:6 in 10:16. Goričanke uspejo znižati na 15:17, a imajo nato težave na sprejemu, ki jih nasprotnice izkoristijo, povedejo 16:23 in zato zaključijo na 20:25 ter izenačijo na 2:2 v nizih.

V uvodu odločilnega niza vidimo zopet težave goriškega sprejema, ki jih Kamnik dobro vnovči in povede 4:8 ter 5:10. Z dobrim napadom in blokom uspejo goričanke znižati najprej na 7:10 in nato še na 9:10, kjer je moral že drugič v nizu reagirati Gregor Rozman, da je prekinil nalet goriških strel. Po naslednji točki Kamnika, za 9:11, je reagiral tudi Vasja Samec-Lipicar, ki je uspel vzeti servis Calcitu, a so te takoj vrnile s svojo točko. Tudi po tej točki je bil odmor za GEN-I Volley, ki je znižal na 11:13 in z blokom Ščuke še na 12:13, ter zatem še z napadom na 13:13.  Prva zaključma žoga je bila z blok autom za Kamnik, a so jo  z napako na servisu zapravile. Tudi druga zaključna žoga je bila Kamniška, a je tudi ta končala zunaj igrišča. Kamničanke si priigrajo še tretjo žogo za zmago, v kateri so je žoga po bloku Kamničank odbila od goriških napadalk. Kamničanke slavijo z 15:17 in se veselijo uvrstitve v finale pokala.

Pri GEN-I Volley je bila z 29 točkami najučinkovitejša Lana Ščuka. Sledili sta ji Tina Lipiser Samec z 19 in Tina Grudina z 11 točkami. V Kamniški vrsti pa sta bili najučinkovitejši Mihelinec Karja in Charuk Lucille June s 15 točkami. Kaker Tina je prispevala 14 točk, Kostić Olivera pa 13.

Kamničanke so zmagovalni ritem iz evropskega Challange pokala prenesle tudi v domači pokal, kjer so se z zmago nekako odolžile GEN-I volleju za poraz v državnem prvenstvu. V nedeljskem finalu bomo tako gledali pokalne rivale zadnjih nekaj sezon Nova KBM Branik in Calcit Volley.