11.12. SP 001

Na prestol svetovne klubske odbojke so se po finalni tekmi v Kitajskem Shaoxing povsem zasluženo usedle igralke Vakifbank Instambul iz Turčije, ki so v finalni tekmi premagale elikpo Minas Tenis clube iz Brazilije.

Na dalnjem vzhodu, Shaoxing, Kitajska, je med 04. in 09. decembrom potekalo blubsko svetovno prvenstvo v dvoranski odbojki. Na turnir, na katerem se je odigralo 20 tekem v 6-ih dneh,  se je kvaligiciralo 8 najboljši ekip na svetu, ki so bile razdeljene v dve kvalifikacijski skupini.

11.12. SP 004

Tokrat, po zelo dolgem času, smo na najelitnejšem svetovnem odbojkarskem klubskem prvenstvu, po Sergeji Lorber (Mladost Zagreb - 1991 Sao Paulo, Brazilija) imeli svojo predstvavnico tudi slovenci. V dresu številka 11 je za ekipo Volero le Cannet zaigrala Eva Mori, sicer tudi kapetanka izbrane vrste Slovenije pod vostsvrom Alessandra Chiappinija.

11.12. SP 003 Fotografija osebe Zoran Arkula.

Eva Mori je na koncu s svojo ekipo zaključila turnir na 6. mestu, saj so francozije morale priznati premoč ekipi Altay volleyball club iz Kazana s 0:3 (24:26, 14:25, 13:25). V tekmi za tretje mesto je druga turška ekipa na turnirju, Eczacibasi Vitra Instanbul, bila prepričljivo boljša od Predstavnic Brazilije Praia clube s 3:0 ( 25:16, 25:18, 25:19). Veliki finale je bil pravtako v turško brazilskih barvah. Vakifbank Istanbul je bil v izenačeni in napeti tekmi pretd oreh brazilkam Minas Tenis Club. Turkinje so slavile tudi v finalu proti brazilski ekipi, saj so v polfinalu premagale še eno brazilsko ekipo. Finalna tekma se je zaključila s 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) in velikih slavjem ekipe iz Turčije.