19.12. vasas

Odbojkarice GEN-I Volley so šele ob izteku leta doživele prvi poraz sezone. Poražene so bile pred 200 gledalci v challange pokalu pri Vasas Obuda Budapest 3:2 (19:25, 25:21, 25:21, 19:25, 16:14).

Goričankam ni uspelo na istem parketu, kjer so bila poražena tudi dekleta Formule Formis. Tekmo, polno preobratov, so bolje pričele domačinke, vodile skoraj do sredine nia,, nato pa so gostje prevzele ritem v igri in set dobile z 19:25. Naslednji niz so povedle goričanke s 1:3, a je po sednih točkah bilo vse izenačeno. Nato pridejo domačinke v svoj ritem igre, gostje pa ne zaključijo najblje. Vodstvo domačink naraste do plus šest in set se zaključi na 25:21. V tretjem nizu so imele domačine kontrolo nad parketom že od samega začetka, si v sredini niza priigrajo vodstvo tudi z plus sedem in niz zaključijo na 25:21. Četrtni niz pričnejo gostje še močneje in povedejo z 8:4. Goričanke uspejo najprej izenačiti, nato pa s preobratom povedejo in do konca niza ne izpustijo priložnosti za izenačenje na 2:2. Niz so dobile na 19:25. Odločilni niz je vlival veliko upanja gostjam, a so vodstba 3:5, 6:10 in 9:12 zapravile. Madžarke so naprej izenačile na 12:12 ter na koncu zmagale s 16:14.

Prvi poraz goriških strel sicer ni usden, saj jih čaka 23.01.2019 povratna tekma v domači dvorani, kjer bodo od 18:00 ure dalje poizkušale pokazati ekipi Vasasa tisto, kar jim v madžarski prestolnici ni uspelo.

V vrstah Vasasa je bila najučinkovitejša Kostelanska s 24 točkami. Najmočnejša goriška strela pa je bila vnovič Lana Ščuka z 22 točkami. Velikonja-Grbac in Lipicer-Samec sta jih prispevali po 15.

Odbojkarice Kamniškega Calcit volley so na domačem parketu prepričljivo premagale ekipo Black Ladies iz Aachna v Nemčiji. Doma so zmagale z rezultatom 3:1 in si priigrale odčilno izgodišče za povratno srečanje v Nemčiji, ki bo 23.01.2019.